Prokrastynacja i szkoła online

Jak się zebrać do nauki, skoro generalnie cały dzień siedzicie w domu? Piszecie do mnie, gadamy na messengerze, skype. Wszyscy mówią, że się nie chce. Wam się nie chce zebrać do galopu. Ja przed 10 chodzę jak zombie. Znajomi ustawiają call’e na wczesne popołudnie. Nadeszło globalne, pandemiczne wręcz osłabienie energii życiowej. To normalne i nie ma w tym nic dziwnego.

Trzeba na nowo zdefiniować szkołę, czas wolny, naszą funkcję w domu, nasze cele. Miejsce, w którym do tej pory mogliśmy chodzić rozmemłani i snuć się cały weekend z kąta w kąt teraz musi być przestrzenią nauki, szkoły, pracy.

Ale zanim to się stanie, to siedzimy w domu i jesteśmy bierni. Nie chce nam się. A na dodatek brak wychodzenia na powietrze nie sprzyja działaniu. Jesteśmy bardzo ospali od tej izolacji i to jak najbardziej normalne.

Co zrobić, żeby nam się zachciało?

Platforma Udemy.com ma w swojej ofercie kilka darmowych kursów, trwających od 1,5 do 3h online dotyczących efektywności nauki, prokrastynacji i osiągania celów:

Productivity mastery: how to become more productive

Massive learning

Możecie spokojnie taki kurs zrobić, wysłuchać i na podstawie prostych metod przeformatować swoje cele. Może będzie Wam się bardziej chciało?

Na Legimi (1 miesiąc za free, później kod do Legimi możecie wypożyczyć zdalnie z każdej biblioteki!) znajdziecie kilka fajnych tytułów dotyczących albo efektywnej nauki albo brania się do roboty:

Samo Sedno – Techniki zapamiętywania Bartłomiej Boral Tobiasz Boral

Skup się. Prosta droga do sukcesu Babauta Leo

Zarządzanie czasem. Wydanie 2 Heinz Hütter

Te tytuły macie dostępne zarówno w audiobooku, jak i w e-booku.

Szczególnie zachęcam Was do audiobooków i wysłuchiwania kursów z udemy zamiast gapienia się tylko w monitor. To też odbiera nam energię życiową.

Bądźcie zdrowi,
OK

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s